Την Τρίτη 28 Δεκεμβρίου 2021 στην αίθουσα υποδοχής του Μητροπολιτικού οικήματος ο Σεβ. Μητροπολίτης Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας κ. Ιωήλ επέδωσε χρηματικά βραβεία ύψους χιλίων ευρώ στους πέντε από τους έξι μαθητές με τις καλύτερες επιδόσεις από τα δύο Γενικά Λύκεια της Έδεσσας. Τα βραβεία αυτά προέρχονται από το το κληροδότημα του μακαριστού Φιλώτα Βίζα επιφανούς Εδεσσαίου προς την Ιερά Μητρόπολη με σκοπό την ενίσχυση της τοπικής παιδείας.
Χρηματικά βραβεία από την Ι.Μ. Εδέσσης
- 29 Δεκεμβρίου, 2021
- 8:35 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά