Την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 ο Διευθυντής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας κ. Λάμπρος Κούτσικος επισκέφθηκε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Θηβών, Λεβαδείας και Αυλίδος κ. Γεώργιο στο γραφείο του στη Λιβαδειά. Ο κ. Διευθυντής πρότεινε στον Σεβασμιώτατο την συνεργασία του για την διοργάνωση διαδικτυακής εκδήλωσης, όπως και πέρυσι, με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών. Ο Σεβασμιώτατος με μεγάλη χαρά αποδέχτηκε την πρόταση του κ. Διευθυντή δηλώνοντας ότι τόσο ο ίδιος όσο και η Τοπική μας Εκκλησία είναι πάντα στο πλευρό των μαθητών και των εκπαιδευτικών της επαρχίας μας και συζήτησαν διάφορα θέματα που απασχολούν την εκπαιδευτική κοινότητα.
Συνάντηση Σεβασμιωτάτου Μητρ. Θηβών με τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας
- 21 Ιανουαρίου, 2022
- 1:28 μμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά