Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος, την Κυριακή του Ασώτου 20 Φεβρουαρίου 2022, χοροστάτησε στην ακολουθία του Όρθρου και τέλεσε τη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Τ.Κ. Κρήνης Φαρσάλων.
Κοπή βασιλόπιτας της Διευθύνσεως Πρωτοβαθμίου Εκπαιδεύσεως Νομού Καρδίτσης
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος, τη Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022, ευλόγησε και έκοψε την βασιλόπιτα της Διευθύνσεως Πρωτοβαθμίου Εκπαιδεύσεως Νομού Καρδίτσης κατόπιν προσκλήσεως του Διευθυντού αυτής κ. Αθανασίου Μπότα.
Κοπή βασιλόπιτας της Αερολέσχης Νομού Καρδίτσης
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Τιμόθεος, την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022, ευλόγησε και έκοψε την βασιλόπιτα της Αερολέσχης Νομού Καρδίτσης στο χώρο των εγκαταστάσεών της.