Στα πλαίσια του εορτασμού της μνήμης του Αγίου Λουκά Επισκόπου Συμφερουπόλεως του Ιατρού στην ενορία των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Γιαννιτσών, όπου και το φερώνυμο Παρεκκλήσιο, την Κυριακή 9 Ιουνίου 2024 τελέσθηκε Εσπερινός και Ιερό Ευχέλαιο. Στην συνέχεια στην αίθουσα εκδηλώσεων του ναού πραγματοποιήθηκε Προβολή – Αφιέρωμα για την συμπλήρωση 20 ετών από το εγκαίνια του Παρεκκλησίου.
Αφιέρωμα στα 20 Χρόνια από τα Εγκαίνια του Ιερού Παρεκκλησίου του Αγίου Λουκά στα Γιαννιτσά
- 11 Ιουνίου, 2024
- 8:51 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά