Την Τρίτη 4 Ιουνίου 2024 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών και Λεβαδείας κ. Γεώργιος επισκέφθηκε το Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού Θηβών και τέλεσε την ακολουθία του Αγιασμού παρουσία του Διοικητή, των αξιωματικών και των νεοσύλλεκτων στρατιωτών. Ο Σεβασμιώτατος μίλησε στους νεοσύλλεκτους για το μήνυμα της Αναστάσεως του Χριστού, το οποίο πρέπει να διακατέχει όλη μας τη ζωή, καθώς και για την αγάπη προς την πατρίδα. Επίσης, ευχήθηκε στους οπλίτες να έχουν δύναμη, πίστη, ελπίδα και καλή θητεία και στο Διοικητή του Κέντρου κ. Κωνσταντίνο Σιρλαντζή καλή δύναμη στην άσκηση των καθηκόντων του.
Αγιασμός στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού Θηβών
- 6 Ιουνίου, 2024
- 8:13 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά