Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θήρας, Αμοργού & Νήσων κ. Αμφιλόχιος ανακοινώνει στους ευσεβείς Χριστιανούς της Σαντορίνης ότι την Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2023, εορτή των εισοδίων της Θεοτόκου, στον Ιερό Ναό της Παναγίας Μαλτέζας Ημεροβιγλίου θα χειροτονήσει σε πρεσβύτερο τον Αρχιδιάκονο της Ιεράς Μητροπόλεως π. Χαράλαμπο Σαλίβερο και προσκαλεί όλους να προσευχηθούν και να συμμετάσχουν στην χαρά αυτή της τοπικής μας εκκλησίας.
Χειροτονία πρεσβυτέρου κατά την εορτή των εισοδίων της Θεοτόκου, στον Ιερό Ναό της Παναγίας Μαλτέζας Ημεροβιγλίου
- 17 Νοεμβρίου, 2023
- 8:35 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά