Την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου το απόγευμα, ο Σεβ. Μητροπολίτης Αρκαλοχωρίου, Καστελλίου και Βιάννου κ. Ανδρέας, μετέβη στο Λευκοχώρι, όπου παρακουλούθησε την μουσική εκδήλωση που διοργάνωσε ο εφημέριος της Ενοριας και και χοράρχης πρωτ. π. Νικόλαος Σταματάκης, σε συνεργασία με τον Πολιτιστικο Σύλλογο «Οι Λευκες». Στην εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, ομιλησε για τα Χριστούγεννα ο πρωτ. π Σπυριδων Φουκαρακης, ενω αποδόθηκαν ύμνοι και καλαντα των Χριστουγέννων. Ο Σεβασμιώτατος στην προσλαλιά του, ευχαρίστησε εγκαρδίως την χορωδία, τους π. Νικόλαο και π. Σπυριδωνα, ενω ευχήθηκε σε όλους καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα.
Στην συνέχεια, ο Σεβασμιώτατος μετέβη στο Καστελλι, οπου εν μέσω πολυ κόσμου, παρέστη στην φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στο Καστέλλι Πεδιάδος. Παρόντες μεταξύ άλλων ήταν, ο Βουλευτής Ηρακλείου κ. Β. Κεγκέρογλου, ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου κ. Π. Μπαριτάκης, ο Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου κ. Ν.Συριγωνάκης και ο Αντιδήμαρχος ως εκπρόσωπος του Δημάρχου κ. Κ. Αραβιάκης.
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-a591acca82cc302decf9611fa414bc34-V-1024x768.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-d9cbd0ee037bea3bf78ca7c2e1a03bd2-V-1024x768.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-e93d62a6aba8797b1ccc0e6944d2e0be-V-768x1024.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-983a8795e1766b14d51104ec16192e5b-V-768x1024.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-8498725cd1a8993f1cf0e34c4ef26499-V-768x1024.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-d3a9ae04d7fbb1f7e12993dd24238e62-V-1024x768.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-f877396210b407a54001d1ecd72d5307-V-1024x768.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-10e0eebee072a764440cd2fd9f0782d1-V-1024x768.jpg)
![](https://www.imakb.gr/wp-content/uploads/2022/12/IMG-b11bc3fb62d590d9ce5a7cd266ff8195-V-1024x768.jpg)