Ένα φορτηγό γεμάτο από έμπρακτη αγάπη «ξεφόρτωσε» η Ι.Μ. Ελασσώνος, με τον πρωτοσύγκελό της π. Βησσαρίωνα, στις φυλακές Γρεβενών. Αυτήν είναι η δεύτερη επίσκεψη που πραγματοποιεί κλιμάκιο της γειτονικής μητρόπολης, αυτήν την φορά μεταφέροντας παπούτσια, είδη ρουχισμού και τηλεκάρτες, δηλαδή υπερπολύτιμα αγαθά για τους φυλακισμένους. Αξίζει να σημειωθεί πως θεμέλιο αυτής της επίσκεψης είναι η ουσιαστική συνεργασία ανάμεσα στους μητροπολίτες και ιερείς των δύο μητροπόλεων που υφίσταται εδώ και αρκετά χρόνια.
Έμπρακτη αγάπη της Ι.Μ. Ελασσώνος στις φυλακές Γρεβενών
- 23 Νοεμβρίου, 2021
- 9:10 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά