Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος, τo πρωί της Δευτέρας 10 Ιανουαρίου 2022, μετέβη στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Καρδίτσης, όπου προ της απολύσεως της Θείας Λειτουργίας τέλεσε ιερό μνημόσυνο υπέρ αναπαύσεως του μακαριστού Μητροπολίτου πρώην Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κυρού Κυρίλλου Β΄, επί τη συμπληρώσει επτά (7) ετών από την εις Κύριον εκδημία του και τρισάγιο επί του τάφου του μακαριστού Αρχιερέως.
Επταετές ιερό μνημόσυνο υπέρ αναπαύσεως του μακαριστού Μητροπολίτου πρώην Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κυρού Κυρίλλου Β΄
- 12 Ιανουαρίου, 2022
- 10:26 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά