Τον Σεβασμιώτατος Μητροπολίτη Λευκάδος και Ιθάκης κ. Θεόφιλο επισκέφθηκε το πρωί της Δευτέρας, 16 Μαΐου 2022 στο Επισκοπείο της Ιεράς Μητροπόλεως ο Διευθυντής του ΔΙΕΚ Λευκάδος κ. Δημήτριος Ρήγας, Εκπαιδευτικός Β/θμιας Εκπαίδευσης (ΠΕ86 – Πληροφορικής, MSc -Εκπαιδευτική Διοίκηση και Υγεία). Κατά την διάρκεια της συζήτησης που είχε ο κ. Ρήγας με τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στη λειτουργία του ΔΙΕΚ στη πόλη της Λευκάδος το οποίο παρέχει μεταδευτεροβάθμια επαγγελματική κατάρτιση σε άτομα με απολυτήριο Λυκείου (χωρίς όριο ηλικίας) που επιθυμούν να εισέλθουν στην αγορά εργασίας καθώς και σε εργαζόμενους βοηθώντας τους να αναπτύξουν δεξιότητες και να αποκτήσουν νέα προσόντα για να βελτιώσουν τις προοπτικές της επαγγελματικής τους εξέλιξης.
Εθιμοτυπική επίσκεψη του Διευθυντή του ΔΙΕΚ Λευκάδος στον Μητροπολίτη
- 19 Μαΐου, 2022
- 9:05 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά