Ο Σεβασμιώτατος-Πρόεδρος Μητροπολίτης Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσόστομος και τα Μέλη της Διοικητικής και Διαχειριστικής Επιτροπής του Ιερού Προσκυνηματικού Ναού Αγίου Βησσαρίωνος Τρικάλων φέρουν εις γνώσιν του χριστεπωνύμου πληρώματος ότι βάση της Διαθήκης, αλλά και της προσωπικής επιθυμίας της αειμνήστου Μερόπης Λιόλιου, Κτήτορος του ως άνω Ιερού Ναού, την Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2022 θα τελεσθεί Αρχιερατική Θεία Λειτουργία και εν συνεχεία το κτητορικό μνημόσυνο υπέρ αναπαύσεως των γονέων της, συγγενών και των λοιπών κτητόρων.
Κτητορικό Μνημόσυνο Ιερού Προσκυνηματικού Ναού Αγίου Βησσαρίωνος Τρικάλων
- 7 Ιανουαρίου, 2022
- 10:01 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά