Την Παρασκευή 21 Ιανουαρίου το απόγευμα στις 5:30, ευγενώς προσκληθείς, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Λαγκαδά, Λητής και Ρεντίνης κ. Πλάτων θα συγχοροστατήσει μετά του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσοστόμου κατά την ακολουθία του Εσπερινού στον πανηγυρίζοντα Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου Τρικάλων επί τη μνήμη του υπερφυούς θαύματος της Υπεραγίας Θεοτόκου της επονομαζομένης «Παραμυθίας» και εν συνεχεία θα συλλειτουργήσει μετά του Σεπτού Ποιμενάρχου μας κ. Χρυσοστόμου κατά την Εσπερινή Θεία Λειτουργία.
Ο Σεβ. Μητρ. Λαγκαδά κ. Πλάτων στην Ιερά Μητρόπολη Τρίκκης
- 14 Ιανουαρίου, 2022
- 10:04 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά