ΠΕΜΠΤΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023
7.00 μ.μ.: Ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ.
10.00 μ.μ.: Η Ιερά Παράκλησις της Παναγίας.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023
7.30 π.μ.: Ο Όρθρος και η Δισαρχιερατική Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ, συμπαραστατουμένου υπό του Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου ημών, Μητροπολίτου Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ.
10.30 π.μ.: Λιτάνευσις της θαυματουργού Ιεράς Εικόνος της Παναγίας Αντιφωνητρίας, με την συνοδείαν Διμοιρίας Στρατού και της Δημοτικής Φιλαρμονικής του Δήμου Ρεθύμνης.
Εκ της Ενορίας