Στις 2 Φεβρουαρίου, εορτή της Υπαπαντής του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού, πανηγυρίζει ο φερώνυμος Ιερός Ναός της Ενορίας Αυλής Πεδιάδος.
Του πανηγυρικού Εσπερινού χοροστάτησε ο Σεβ. Ποιμενάρχης μας κ. Ανδρέας, συμπαραστατούμενος από τον Πρωτοπρεσβύτερο του Οικουμενικού Θρόνου Στυλιανό Βλαστό, τον Πρωτοπρεσβύτερο κ. Εμμανουήλ Φουκαράκη, εφημέριο της Ενορίας, τον Οικονόμο Εμμανουήλ Βλαστό και τον Διάκονο Μαρίνο Δασκαλάκη, ενώ το αναλόγιο διακόνησε ο Οικονόμος Ιωάννης Καπελλάκης.
Ο Σεβ. κ. Ανδρέας, αφού ευλόγησε τους προσφερόμενους άρτους, ομίλησε εκτενώς για την εορτή της Υπαπαντής του Χριστού και τα μηνύματα που αυτή μας μεταφέρει και ευχήθηκε χρόνια πολλά στο εκκλησίασμα.
Πανηγυρίζει ο Ιερός Ναός της Υπαπαντής στην Αυλή Πεδιάδος
- 2 Φεβρουαρίου, 2022
- 9:18 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά