Tην Δευτέρα 11 Απριλίου 2022, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας και μετά το Μεγάλο Απόδειπνο στις 6:00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί συναυλία με κατανυκτικούς ύμνους της Μεγάλης Εβδομάδος και με τίτλο: “Τα Πάθη τα Σεπτά”. Τους ύμνους θα αποδώσει η Χορωδία της Σχολής Βυζαντινής Μουσικής της Ι.Μ. Σισανίου & Σιατίστης «Ο όσιος Ναούμ», με τα μέλη του παραρτήματός της που εδώ και χρόνια συνεργάζεται και δραστηριοποιείται και στην Ι. Μ. Γρεβενών.
“Τα Πάθη τα Σεπτά”. Εκδήλωση Βυζαντινής Μουσικής Μητρόπολης Σιατίστης για την Μεγάλη Εβδομάδα
- 11 Απριλίου, 2022
- 7:16 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά