Τήν Παρασκευή 31 Δεκεμβρίου, παραμονή τῆς Πρωτοχρονιᾶς, στίς 11:30 τό βράδυ, στόν Ἱερό Ναό Ἁγίου Ἀντωνίου Πολιούχου Βεροίας θά τελεσθεῖ ἡ ἀκολουθία τῆς ὑποδοχῆς τοῦ νέου ἔτους χοροστατοῦντος τοῦ Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κ. Παντελεήμονος, ὁ ὁποίος θά εὐλογήσει καί θά μοιράσει καί τήν πρωτοχρονιάτικη Βασιλόπιτα. Εἶναι μία λατρευτική εὐκαιρία γιά τήν ὑποδοχή τῆς νέας χρονιάς ἐν προσευχῇ μέσα στήν Ἐκκλησία.
Υποδέχονται το νέο έτος στον μέσα στον Άγιο Αντώνιο της Βέροιας απόψε
- 31 Δεκεμβρίου, 2021
- 8:24 πμ
Στην ίδια κατηγορία...
-
Άγιος Παντελεήμων ο Μεγαλομάρτυς και Ιαματικός
27 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
«Μνήμη δικαίου μετ’ ἐγκωμίων…»
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά -
Γιόρτασε η Αγία Παρασκευή στο Βόσπορο
26 Ιουλίου, 2024 Εκκλησιαστικά